Konie

JAZDA KONNA W STYLU WESTERN

Największą atrakcją Tamarynowej Osady są wspaniale przygotowane dla gości i doskonale wyszkolone do jazdy w stylu western konie. Dzięki regularnym treningom oraz naturalnym metodom szkoleń, kształtujemy charaktery naszych koni w taki sposób aby ich zachowanie było przyjazne i bezpieczne dla jeźdźca. Profesjonalne szkolenia koni oparte są na wieloletnim doświadczeniu trenera Marka Breś.

Dzięki takiemu przygotowaniu naszych koni oferujemy spacery w siodle szlakami krajobrazowymi – Country Track. a przyjemność ta jest dostępna dla każdego, również dla osób które jeszcze nigdy nie miały kontaktu z końmi.

MAREK BREŚ

Marek Breśvaqueros

Swój kontakt z końmi rozpoczął w stadninie koni Racot trenując woltyżerkę. W 1984 r. jako pierwszy zdobył wyróżnienie i odznaczenie dla najlepszego jeźdźca w „Klubie Jeździeckim” w Poznaniu. Jako członek klubu startował w licznych zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżaniu. Uczestniczył w pokazach musztry kawalerii konnej w Poznaniu. Od 1988 r. jest instruktorem jazdy konnej w czołowych ośrodkach jeździeckich Wielkopolski. W tym okresie doskonalił się również zagranicą. Uczestniczył w szkoleniach i konfrontacjach w ośrodkach treningowych rodeo Cutting i Western-Reining. Współpracował i wymieniał doświadczenia z Polską Grupą Kaskadersko-Trenerską szkolącą konie do filmów. Jest wykonawcą i autorem opracowania układów kaskaderskich grupy kozackiej do pokazów z filmu „Ogniem i Mieczem”. W 2005 r. szkolił 7 Pułk Kawalerii Strzelców Konnych przygotowujący największy pokaz batalistyczny w Poznaniu.

Zna wiele szkół jazdy klasycznej, m.in. niemiecką, francuską oraz jazdę w stylu Western. W szkoleniu doprowadza do porozumienia zwracając uwagę na psychikę konia, wykorzystując jego naturalne zachowania. Styl Western jest bliższy technikom przez Marka  stosowanym, stąd jazda Western Riding stała się jego profesjonalną drogą życiową. Marek specjalizuje się w stylu Western, jednakże metodykę szkolenia dobiera indywidualnie, w zależności od charakteru i psychiki konia, wybierając z doświadczenia i różnych szkół jazdy to, co udoskonali i co gwarantuje optymalny trening. Z inicjatywy Marka w 1990 r. powstał pierwszy w Polsce klub Western Riding „Wielkopolski Klub Miłośników Jazdy Western – VAQUEROS”, organizujący zawody i szkolenia. Niektórzy jeźdźcy i miłośnicy wywodzący się z tego klubu startują w zawodach Polskiej Ligi Western & Rodeo, zostali sędziami zawodów, a także znani są z propagowania tego stylu w całej Polsce. Obecnie Marek Breś szkoli i trenuje jeźdźców oraz konie w Tamarynowej Osadzie. Układa konie, prowadzi szkolenia dla przyszłych instruktorów, leczy końskie dusze… Jest konsultantem zawodników sportu jeździeckiego i instruktorów jeździectwa, udziela wsparcia i rad w metodach szkolenia oraz postępowania z trudnymi końmi.

PENSJONAT DLA KONI

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Na ponad 30-sto hektarowej posiadłości znajdują się: stajnia, miejsca treningowe dla koni i uwielbiane przez nasze zwierzęta pagórkowate pastwiska o bogatym składzie botanicznym.

Do dyspozycji w pensjonacie:

 • Komfortowe i bezpieczne boksy
 • Boksy usytuowane bezpośrednio na pastwisku
 • Ogrodzone, pagórkowate pastwiska
 • Biegalnie dla koni
 • Roundpen letni
 • Treningowy plac jazdy
 • Myjka dla koni na zewnątrz z ciepłą i zimną wodą

Gwarantujemy:

 • Całodobową opiekę
 • Karmienia o stałej porze (siano, owies gnieciony, makuchy lniane, marchew)
 • Pasze dobrej jakości
 • Obowiązkowe odrobaczanie 3 razy w roku oraz szczepienia (płatne dodatkowo)
 • Kowala (płatne dodatkowo)
 • Opiekę weterynaryjną (płatne dodatkowo)
 • Wysokie kwalifikacje instruktorsko – psychologiczne
 • … I PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ DO KONI!

537494_372479682801565_538657977_n

Powrót do góry strony